Fluoryzacja

Lakierowanie zębów, czyli fluoryzacja, wykonywane w White Dental Clinic jest szybkim, bezbolesnym i jednocześnie efektywnym zabiegiem. Polega on na pokrywaniu powierzchni szkliwa lakierem bogatym we fluor za pomocą specjalistycznych pędzelków. Fluoryzacja zapobiega próchnicy oraz remineralizuje i odbudowuje szkliwo zębów.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/03/Fotolia_89395295_Subscription_Monthly_M.jpg

Wskazania dotyczące zabiegu

Nasi dentyści przypominają, że przed zabiegiem należy dokładnie oczyścić zęby. Aby osiągnąć optymalny efekt, zalecamy wcześniejsze poddanie się piaskowaniu lub usunięciu kamienia nazębnego. Wszystkie te zabiegi mogą być wykonane podczas jednej wizyty w naszym gabinecie White Dental Clinic.

Zalecenia dotyczące fluoryzacji

Fluoryzacja może być stosowana na każdego rodzaju zębach - zarówno stałych, jak i mlecznych, niezależnie od wieku pacjenta. Zęby najmłodszych pacjentów pokrywane są specjalnym żółtym lub pomarańczowym lakierem, który nie stwarza zagrożenia w przypadku połknięcia.
Lakierowanie zębów jest szczególnie wskazane dla osób posiadających nadwrażliwe szyjki zębowe lub tendencję do zmian próchniczych. Jako eksperci w dziedzinie stomatologii zalecamy również, aby zabieg był powtarzany trzy lub cztery razy do roku w przypadku dzieci oraz co sześć miesięcy w przypadku osób dorosłych. Jest to nadzwyczaj istotne, ponieważ szkliwo zębów nie poddawanych fluoryzacji nie odbudowuje się, co zwiększa szansę na powstanie nowych ubytków próchnicowych.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/04/Fotolia_102742664_Subscription_Monthly_M.jpg

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)
+48 501 772 617+48 530 880 133

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00
recepcja@whiteclinic.pl