Pantomogram

Pantomogram jest nieodzownym uzupełnieniem badania stomatologicznego, gdy trzeba przeprowadzić dogłębną analizę stanu uzębienia. Prześwietlenie szczęki stanowi nieocenioną pomoc w dbaniu o zdrowy i piękny uśmiech. Wykorzystujemy nowoczesny sprzęt, który emituje minimalną dawkę promieniowania i jest całkowicie bezpieczny.

 

Na czym polega pantomogram?

Pantomogram jest procedurą medyczną, polegającą na prześwietleniu szczęki przy użyciu promieni rentgenowskich. Pozwala na zobrazowanie nie tylko uzębienia, ale także innych struktur. Uzyskane w ten sposób zdjęcie panoramiczne zębów pozwala na ocenę zmian niewidocznych podczas zwykłego badania stomatologicznego.

Jaki jest przebieg badania?

Badanie jest krótkie, bezpieczne i całkowicie bezbolesne. Pacjent, po przyjęciu zaleconej przez elektroradiologa pozycji i zastosowaniu się do jego poleceń, powinien wytrwać bez ruchu przez około 15 sekund. Wynik badania dostępny jest po kilku minutach.

Kiedy zrobić zdjęcie panoramiczne zębów?

Skierowanie na pantomogram zawsze wystawia lekarz. Jest to ważne narzędzie profilaktyczne i diagnostyczne, wykonuje się je do:

  • planowania leczenia próchnicy i stanów zapalnych
  • ortodoncji
  • protetyki
  • oceny stanu uzębienia

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay