Protetyk – Bielany

W zespole White Dental Clinic – placówki stomatologicznej na Bemowie – znajdą Państwo doświadczonych protetyków. Wykonują oni protezy akrylowe i szkieletowe, które doskonale odtwarzają utracone zęby oraz przywracają upośledzone funkcje jamy ustnej, takie jak żucie czy mowa. Tradycyjne protezy ruchome są alternatywną dla implantów metodą znajdującą zastosowanie przy leczeniu ubytków zębowych lub bezzębia. Pomimo tego, że proteza nie zastąpi naturalnych zębów, oferowane w White Dental Clinic rozwiązania protetyczne gwarantują naszym Pacjentom komfort użytkowania i estetyczny wygląd.

 

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/04/Fotolia_88561678_Subscription_Monthly_M.jpg

Dlaczego warto jak najszybciej zdecydować się na założenie protezy w przypadku braków zębowych?

Wszelkie braki zębowe należy uzupełniać jak najszybciej, ponieważ nawet najmniejszy ubytek może prowadzić do pogorszenia ogólnego stanu jamy ustnej i dyskomfortu Pacjenta. Zęby sąsiednie nieuzupełnionego ubytku mogą z czasem pochylać się lub przesuwać. Może również dojść do patologicznego starcia i rozchwiania zębów resztkowych, a w najgorszym przypadku do zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

Proteza szkieletowa

W zależności od rozległości i rodzaju ubytków zębowych stomatolog może zaproponować protezę częściową lub całkowitą. Proteza częściowa jest wykorzystywana do leczenia częściowych braków w uzębieniu. Ich podstawowym elementem jest metalowy szkielet przystosowany do kształtu podłoża jamy ustnej pacjenta. Dodatkowo konstrukcja protezy posiada metalowe wypustki opierające się na powierzchniach żujących zębów Pacjenta.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/04/Fotolia_105526917_Subscription_Monthly_M.jpg

Proteza akrylowa

Protezy akrylowe odbudowują zęby, zarówno kiedy Pacjent wymaga uzupełnienia pojedynczych ubytków, jak i kiedy cierpi na bezzębie. Protezy te są w całości wykonane z akrylu, dzięki czemu są korzystniejsze dla błony śluzowej jamy ustnej. Ponieważ przy zaniku wyrostka zębowego protezę całkowitą dolną utrzymują jedynie mięśnie języka i twarzy, proteza wymaga od Pacjenta cierpliwości i determinacji.

Protezy stomatologiczne to nieodłączny element współczesnej stomatologii, który pozwala na przywrócenie pacjentom pięknego i zdrowego uśmiechu. Dzięki postępowi technologicznemu oraz innowacyjnym materiałom protezy są coraz bardziej estetyczne, wygodne i trwałe.

Zobacz inne usługi

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay