Protezy akrylowe i szkieletowe

Tradycyjne protezy ruchome są alternatywną dla implantów metodą przy leczeniu ubytków zębowych lub bezzębia. Pomimo tego, że proteza nie zastąpi naturalnych zębów, oferowane w White Dental Clinic rozwiązania protetyczne gwarantują naszym Pacjentom komfort użytkowania i estetyczny wygląd. Stosowane w naszym gabinecie protezy akrylowe i szkieletowe doskonale odtwarzają utracone zęby oraz przywracają upośledzone funkcje jamy ustnej, takie jak żucie czy mowa.

 

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/04/Fotolia_88561678_Subscription_Monthly_M.jpg

Zagrożenia

Wszelkie braki zębowe należy uzupełniać jak najszybciej, ponieważ nawet najmniejszy ubytek może prowadzić do dyskomfortu Pacjenta i pogorszenia ogólnego stanu jamy ustnej. Zęby sąsiednie nieuzupełnionego ubytku mogą z czasem pochylać się lub przesuwać. Może również dojść do patologicznego starcia i rozchwiania zębów resztkowych, a w najgorszym przypadku do zaburzeń w stawach skroniowo-żuchwowych.

Proteza szkieletowa

W zależności od rozległości i rodzaju ubytków zębowych stomatolog może zaproponować protezę częściową lub całkowitą. Proteza częściowa jest wykorzystywana do leczenia częściowych braków w uzębieniu. W tym przypadku stosujemy protezę szkieletową. Ich podstawowym elementem jest metalowy szkielet przystosowany do kształtu podłoża jamy ustnej pacjenta. Dodatkowo, konstrukcja protezy posiada metalowe wypustki opierające się na powierzchniach żujących zębów Pacjenta.

Proteza akrylowa

Protezy akrylowe odbudowują zęby, zarówno kiedy Pacjent wymaga uzupełnienia pojedynczych ubytków, jaki i kiedy cierpi na bezzębie. Protezy te są w całości wykonane z akrylu, dzięki czemu są korzystniejsze dla błony śluzowej jamy ustnej. Ponieważ przy zaniku wyrostka zębowego protezę całkowitą dolną utrzymują jedynie mięśnie języka i twarzy, proteza wymaga od Pacjenta cierpliwości i determinacji.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/04/Fotolia_105526917_Subscription_Monthly_M.jpg

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay