Odbudowa zęba – Bielany

Kiedy w znacznym stopniu uszkodzimy ząb, często wydaje nam się, że poza jego usunięciem nie ma już innego wyjścia na leczenie. Prawda jest jednak taka, że niezależnie od tego, czy uszkodzenie wystąpiło na skutek urazu mechanicznego, czy próchnicy, nowoczesna stomatologia oferuje kilka innowacyjnych metod odbudowy zęba. Sposób wykonania leczenia dobierany jest na podstawie poziomu zniszczenia korony. W White Dental Clinic – placówce stomatologicznej na Bielanach – stosowane są trzy metody odbudowy zęba:

  • kompozytem,
  • na korzeniu,
  • na włóknie szklanym.

 

Każdy ubytek w zębie jest nie tylko mało estetyczny, ale przede wszystkim niebezpieczny dla naszego zdrowia. Jeżeli problem zostanie zbagatelizowany, może w przyszłości doprowadzić do o wiele droższego oraz dłuższego leczenia. Zbyt pochopna decyzja o usunięciu ukruszonego zęba jest w stanie doprowadzić do przesuwania i przekrzywiania się zębów pozbawionych podparcia. Dlatego stomatolodzy jednogłośnie stwierdzają, iż odbudowa zęba jest tak ważna. W mieście Warszawa można ją wykonać w White Dental Clinic.

 

Odbudowa zęba kompozytem

Inaczej nazywana jest bondingiem i w świecie stomatologii uchodzi za metodę uniwersalną. Polega na odbudowie zębów za pomocą kompozytu wykonanego z żywicy. Bonding cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na stosunkowo niskie koszty leczenia, ale również z uwagi na nieinwazyjność oraz krótki czas wykonania (trwa on zazwyczaj 30 – 60 minut). Kompozyt pozwala nie tylko na odbudowę ukruszeń, ale także zlikwidowanie diastemy czy przebarwień.

Plomby – szybkie rozwiązanie na odbudowę zęba

W White Dental Clinic korzystamy wyłącznie z nowoczesnych i sprawdzonych materiałów, które mają bezpośredni wpływ na trwałość, komfort i estetykę założonych plomb. Co więcej, plomby są niemal niewidoczne – a wszystko to dzięki dopasowaniu koloru do naturalnego odcienia zębów Pacjenta.

Wybierając wysokiej jakości plomby kompozytowe, mogą Państwo mieć pewność, że posłużą one przez wiele lat – nie wpływając negatywnie na komfort żucia, gryzienia i picia.

Odbudowa zęba na korzeniu

Drugą z metod jest odbudowa zęba na korzeniu, która również jest dostępna w mieście Warszawa w White Dental Clinic. Jest ona stosowana w przypadkach uszkodzenia korony zęba i pozwala na umieszczenie odbudowy na zdrowym korzeniu. Czasami pierwszym zastosowanym etapem musi być leczenie kanałowe – dopiero po jego zakończeniu można odtworzyć pierwotny wygląd zęba.

Odbudowa zęba na włóknie szklanym

Włókno szklane to niewątpliwie jeden z najbardziej trwałych materiałów, jakie wykorzystują w swej codziennej pracy stomatolodzy. Oprócz dużej wytrzymałości charakteryzuje się wysoką estetyką, dlatego pozwala uzyskać wygląd uzębienia zbliżony do tego naturalnego. Taką odbudowę wykonuje się na przednich zębach, aby wzmocnić korony, a przede wszystkim zabezpieczyć je przed ewentualnymi złamaniami.

Jak widać, rozwój technologii sprawił, iż Pacjenci mają szeroki wybór dostępnych metod. Niezależnie od tego, którą z nich zaleci stomatolog, odbudowa zęba to bardzo istotny dla zdrowia zabieg. W mieście Warszawa najlepiej jest wykonać go w sprawdzonej klinice, jaką zdecydowanie jest White Dental Clinic.

Wybór metody odbudowy zęba uzależniony jest od wielu czynników – m.in. od rodzaju i rozległości ubytku. W celu podjęcia decyzji niezbędna jest konsultacja u specjalisty-stomatologa. Z tego rodzaju konsultacji mogą Państwo skorzystać w naszej placówce.

Galeria

Zobacz inne usługi

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay