Usuwanie osadu (piaskowanie)

Piaskowanie zębów jest zabiegiem higienicznym, który polega na usuwaniu z powierzchni zębów przebarwień, osadu oraz drobin kamienia nazębnego za pomocą wzbogaconej o substancje czyszczące wody pod wysokim ciśnieniem. Zapobiega ono powstawaniu oraz nawarstwianiu się kamienia nazębnego, którego usuwanie jest bardziej skomplikowane i nieprzyjemne dla pacjenta, niż prewencyjne działania prowadzone w tym kierunku.

 

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/03/Fotolia_102742664_Subscription_Monthly_M-3.jpg

Zaleczenia dotyczące piaskowania

Zgodnie z profesjonalną opinią stomatologów, w gabinecie White Dental Clinic usuwanie osadu powinno być wykonywane co najmniej raz w roku. Jeżeli jednak zęby są regularnie poddawane działaniu herbaty, kawy czy dymu papierosowego lub mają tendencję do przebarwień, zalecamy częstsze poddawanie się zabiegowi. Co więcej, piaskowanie zębów jest doskonałym i bezpiecznym sposobem dokładnego czyszczenia trudno dostępnych obszarów uzębienia pacjentów noszących aparat ortodontyczny.

Dlaczego warto wykonywać piaskowanie zębów?

Podczas zabiegu usuwania osadu, likwidowane są wszelkie przebarwienia oraz płytka bakteryjna. Pozwala to zredukować do minimum ryzyko chorób dziąseł i przyzębia, próchnicy oraz pojawienia się kamienia nazębnego.

Gwarantujemy, że piaskowanie zębów w naszym gabinecie White Dental Clinic jest bezbolesne i nie wymaga znieczulenia.

Serdecznie prosimy, aby osoby cierpiące na alergię na składniki wykorzystywane podczas zabiegu, uprzedziły stomatologa przed rozpoczęciem piaskowania.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/03/Fotolia_89395295_Subscription_Monthly_M.jpg

Nie zwlekaj, zapisz się już dziś!

 

Przejdź do zapisów

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay