Usuwanie osadu (piaskowanie)

Piaskowanie jest zabiegiem higienicznym, który polega na usuwaniu z powierzchni zębów przebarwień, osadu oraz drobin kamienia nazębnego za pomocą wzbogaconej o substancje czyszczące wody pod wysokim ciśnieniem. Zapobiega ono powstawaniu oraz nawarstwianiu się kamienia nazębnego, którego usuwanie jest bardziej skomplikowane i nieprzyjemne dla pacjenta, niż prewencyjne działania prowadzone w tym kierunku.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/03/Fotolia_102742664_Subscription_Monthly_M.jpg

Zaleczenia dotyczące piaskowania

Zgodnie z profesjonalną opinią stomatologów, w gabinecie White Dental Clinic usuwanie osadu powinno być wykonywane co najmniej raz w roku. Jeżeli jednak zęby są regularnie poddawane działaniu herbaty, kawy czy dymu papierosowego lub mają tendencję do przebarwień, zalecamy częstsze poddawanie się zabiegowi. Co więcej, piaskowanie jest doskonałym i bezpiecznym sposobem dokładnego czyszczenia trudno dostępnych obszarów uzębienia pacjentów noszących aparat ortodontyczny.

Dlaczego warto wykonywać piaskowanie?

Podczas zabiegu usuwania osadu, likwidowane są wszelkie przebarwienia oraz płytka bakteryjna. Pozwala to zredukować do minimum ryzyko chorób dziąseł i przyzębia, próchnicy oraz pojawienia się kamienia nazębnego.
Gwarantujemy, że piaskowanie w naszym gabinecie White Dental Clinic jest bezbolesne i nie wymaga znieczulenia.
Serdecznie prosimy aby osoby cierpiące na alergię na składniki wykorzystywane podczas zabiegu, uprzedziły stomatologa przed rozpoczęciem piaskowania.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/04/Fotolia_89395295_Subscription_Monthly_M.jpg

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)
+48 501 772 617+48 530 880 133

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00
recepcja@whiteclinic.pl