Ortodoncja

Ortodoncja zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu u dzieci i dorosłych. Dzięki interwencji specjalistów ortodontów pracujących w gabinecie White Dental Clinic, stosunki międzyzębowe i proporcje twarzy mogą ulec znaczącej poprawie.

Nie istnieje określony wiek, w którym powinno się rozpocząć leczenie ortodontyczne. Zazwyczaj naszymi Pacjentami są dzieci uczęszczające do szkoły podstawowej, jednak nie brakuje także nastolatków oraz osób dojrzałych. Nowoczesne metody pozwalają na skuteczne leczenie zarówno osób dorosłych, jak i najmłodszych.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/03/Fotolia_83005088_Subscription_Monthly_M.jpg

Potrzeba konsultacji ortodontycznej

Rodzice mogą dostrzec u swoich dzieci pierwsze objawy wady zgryzu, które mogą wykazywać potrzebę konsultacji ortodontycznej. Będą to szkodliwe nawyki takie jak obgryzanie paznokci lub ołówków, wada wymowy, czy nieprawidłowe uszeregowanie zębów. Dorośli natomiast powinni udać się do ortodonty gdy mają tendencję do zgrzytania zębami, stłaczania się zębów lub odsłaniania się szyjek zębowych.

Aparaty ortodontyczne

W zależności od rodzaju i etapu rozwoju wady zgryzu i wieku Pacjenta, ortodonta zaleca aparaty ortodontyczne ruchome lub stałe. Pierwsze rozwiązanie wymaga od Pacjenta dużego zaangażowania i samodyscypliny. Aby leczenie było skuteczne, powinien on stosować się do zaleceń jakie ustali ortodonta.

Stały aparat ortodontyczny pozwala osiągnąć niezwykle precyzyjne ustawienie zębów w łuku oraz wyrównać symetrię twarzy. Każdy Pacjent może wybrać aparat metalowy lub porcelanowy, który jest mniej widoczny, dzięki wykonaniu z tworzywa o kolorze zbliżonym do naturalnego koloru zęba. Nasz ortodonta chętnie pomoże w doborze odpowiedniego rozwiązania.

//whiteclinic.pl/wp-content/uploads/2016/03/Fotolia_99025268_Subscription_Monthly_M.jpg

Zobacz inne usługi

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay