Tomografia szczęki

tomografia szczęki

Pacjent zgłosił się z bólem i chociaż miał wykonane zdjęcie pantomograficzne (po lewej), to dopiero tomografia komputerowa wyraźnie pokazała przyczynę dolegliwości – ubytek w kości.

Niebywały postęp technologii stomatologicznej doprowadził do rozwoju metod badań, jakie dentyści wykorzystują w swej codziennej pracy. Jedną z nich jest tomografia szczęki, którą z powodzeniem wykonać można w mieście Warszawa w White Dental Clinic. Jest to technika, która stosuje promienie rentgenowskie do obrazowania tkanek. Jest wysoce przydatna w trakcie wykonywania skomplikowanych zabiegów stomatologicznych z zakresu implantologii, chirurgii szczękowej, ortodoncji, periodontologii, a także endodoncji.

 

Z troską o komfort Pacjenta

Badanie jest w pełni bezbolesne oraz nieinwazyjne. Jego zaletą jest również fakt, iż wynik można uzyskać już w przeciągu kilku minut. Promieniowane wytwarzane podczas badania diagnostycznego nie jest niebezpieczne dla człowieka, który ubrany jest w specjalistyczny fartuch ochronny. Tomografia szczęki jest regularnie wykorzystywana w procesach diagnostycznych, gdyż pozwala ocenić, czy mamy do czynienia z chorobami stawu skroniowo-żuchwowego lub zatok szczękowych. Wyniki tego badania stanowią nieocenioną pomoc dla dentystów, którzy planują przebieg kolejnych zabiegów Pacjenta. Dzięki temu, iż White Dental Clinic dysponuje tomografem komputerowym, nie ma potrzeby zapisywania się na badanie w placówce innej niż ta, która prowadzi leczenie.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne

Uzyskane podczas badania tomograficznego wyniki są w stanie doprowadzić dentystę do postawienia trafnej diagnozy. Przy okazji pokazują one jakość wykonywanych w przeszłości zabiegów stomatologicznych. Z tomografii komputerowej szczęki czerpią więc wszystkie dziedziny – od ortodoncji, poprzez endodoncję, aż po implantologię. Jest to więc kompleksowe rozwiązanie dla każdego specjalisty.

W White Dental Clinic korzystamy z najnowocześniejszych tomografów komputerowych, które pozwalają otrzymać cyfrowe zdjęcia o wysokiej jakości. Wyniki takich badań są w stanie przedstawić specjaliście dokładniejsze wyniki, jakich nie sposób byłoby otrzymać za pomocą klasycznych zdjęć, tj. pantomogram. To rozwiązanie pozwala na wykorzystanie wyników w specjalistycznych programach komputerowych, umożliwiających stworzenie symulacji, która przyda się szczególnie implantologom. Uzyskane za pomocą tomografii wyniki można następnie odtwarzać dowolną ilość razy na każdym komputerze.

Istotnym faktem jest również to, iż tomografia komputerowa pozwala ocenić liczbę, jakość oraz objętość kości, jaka jest niezbędna podczas wszczepiania implantu zębowego. Profesjonalna diagnostyka ułatwia więc przebieg leczenia implantologicznego oraz sam dobór odpowiedniego implantu.

Najwyższa jakość diagnostyki

Wszystkim Pacjentom, którzy potrzebują nowoczesnej oraz bezinwazyjnej diagnostyki, polecamy badanie, jakim jest tomografia szczęki w White Dental Clinic w mieście Warszawa. Gwarantujemy, iż całość przebiegnie w bezstresowej atmosferze, a wyniki będą gotowe w wyjątkowo szybkim czasie, co dodatkowo usprawni proces leczenia.

Informacja o wpływie działalności wykonywanej przez jednostkę organizacyjną na zdrowie ludzi i na środowisko

WHITE DENTAL CLINIC

Podstawa prawna: ustawa Prawo atomowe (Dz.U. 2021 poz. 1941) zgodnie z art. 32c pkt. 2.

Jednostka wykonuje działalność związaną z narażeniem na promieniowanie jonizujące, polegającą na :

• uruchamianiu i stosowaniu urządzeń wytwarzających promieniowanie jonizujące; zezwolenie PWIS: pantomograf CS 8100 SC 3D decyzja PWIS DE OHR/00272/2018, Trzy aparaty do badań wewnątrzustnych: Carestream CS 8100 2 szt. oraz Planmeca Intra 1 szt.
• uruchamianiu pracowni decyzja PWIS DE OHR/01890/2016

Jednostka prowadzi kontrolę narażenia pracowników przy pomocy:

• dawkomierzy środowiskowych -w ciągu minionych 12 miesięcy (od 01.01.2021 do 31.12.2021) zmierzona dawka efektywna wyniosła: PONIŻEJ 1,32 mGy
(podać wartość)

Jednostka wykonuje pomiary dozymetryczne osłon stałych: pomiary zostały wykonane podczas kontroli odbiorowej wykonywanej przez Oddział Higieny Radiacyjnej w Warszawie. Wyniki potwierdziły skuteczność osłon stałych.

Rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie dawek granicznych promieniowania jonizującego
(Dz.U z 2005 poz.168) – dopuszczalna wartość narażenia na promieniowanie jonizujące wynosi:
- pracownicy: 20mSv/rok;
- ogół ludności : 1mSv/rok.

Uwaga:
• Na podstawie zmierzonych i obliczonych dawek stwierdza się, że działalność w minionych 12 miesiącach nie miała negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
• Pracownia nie uwalnia do środowiska substancji promieniotwórczych.

*pomiary dozymetryczne do wyboru: dozymetr indywidualny, dozymetr środowiskowy lub oba

Lutostański Przemysław
(właściciel )

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

+48 501 772 617
+48 530 880 133

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button