Higienizacja zębów – Bielany

White Dental Clinic to wyspecjalizowana placówka stomatologiczna, która świadczy usługi w zakresie higienizacji zębów na Bielanach i okolicznych dzielnicach Warszawy. W trosce o zdrowie jamy ustnej wszystkich naszych Pacjentów nawiązaliśmy współpracę z doświadczonymi stomatologami, korzystamy z profesjonalnego sprzętu oraz nieustannie się szkolimy – wdrażając innowacyjne technologie w zakresie higienizacji zębów.

Wizyta higienizacyjna w White Dental Clinic obejmuje:

  • usuwanie płytki bakteryjnej, resztek jedzenia i bakterii z powierzchni zębów, a tym samym zapobieganie rozwojowi próchnicy;
  • ochrona dziąseł i zminimalizowane ryzyka rozwoju recesji;
  • zachowanie świeżego oddechu:
  • zapobieganie przebarwieniom i zmianie koloru płytki nazębnej;
  • ochrona przyzębia.

Proces usuwania z powierzchni zębów złogów kamienia nazębnego nazywany jest skalingiem. Z kolei piaskowanie to standardowa procedura stomatologiczna, która umożliwia skuteczne usunięcie powierzchownych przebarwień oraz pielęgnację płytki nazębnej.

Dlaczego regularna higienizacja zębów jest tak ważna?

Niestety, pomimo coraz większej świadomości społeczeństwa, nie każdy zdaje sobie sprawę, jak istotne są systematyczne wizyty w gabinecie stomatologicznym, a w szczególności regularna higienizacja zębów. Wśród powodów, dla których higienizacja zębów powinna stać się corocznym obowiązkiem każdego z nas, wyróżniamy:

  • usuwanie płytki bakteryjnej, resztek jedzenia i bakterii z powierzchni zębów, a tym samym zapobieganie rozwojowi próchnicy;
  • ochrona dziąseł i zminimalizowane ryzyka rozwoju recesji;
  • zachowanie świeżego oddechu:
  • zapobieganie przebarwieniom i zmianie koloru płytki nazębnej;
  • ochrona przyzębia.

Warto mieć na uwadze, że zdrowa jama ustna wpływa na ogólny stan zdrowia organizmu. Badania sugerują, że istnieje związek między chorobami przyzębia a różnymi schorzeniami, takimi jak choroby serca, cukrzyca czy problemy z układem oddechowym.

Ponadto, zdrowa jama ustna umożliwia utrzymanie naturalnej funkcji zębów, co ma wpływ na prawidłowe żucie, mowę i ogólną wygodę.

Higienizacja zębów u stałego stomatologa

Biorąc pod uwagę fakt, że higienizacja zębów to jedna z czynności stomatologicznych, którą należy wykonywać systematycznie – 1-2 razy do roku, warto korzystać z usług jednego, stałego stomatologa. Decydując się na stałą opiekę stomatologiczną u specjalisty, mogą mieć Państwo pewność, że dostosuje on wszelkie wykonywane procedury do stanu uzębienia, a także indywidualnych potrzeb. Co więcej, dzięki znajomości Pacjenta, jego historii leczenia, jak i rodzaju szkliwa i wrażliwości zębów, wizyta przebiegnie znaczniej sprawniej, a sama higienizacja będzie komfortowa i bezpieczna.

Higienizacja w White Dental Clinic to nie tylko czynności czyszczące płytkę nazębną i chroniące tkanki jamy ustnej. Jej ważną częścią jest także doradztwo i edukacja. Zawsze instruujemy naszych Pacjentów w kwestii prawidłowego szczotkowania i nitkowania zębów w ramach domowej pielęgnacji.

Jeżeli więc są Państwo zainteresowani higienizacją zębów na Bemowie, Bielanach lub okolicach, prosimy o kontakt z recepcją White Dental Clinic.

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay