Reendo

Reendo jest to zabieg powtórnego leczenia kanałowego. Polega on na otwarciu i ponownym oczyszczeniu kanału zębowego, zlokalizowaniu i usunięciu źródła bólu oraz ponownym wypełnieniu gutaperką. Proces ten jest bardziej skomplikowany od zwykłego leczenia endodontycznego i wymaga większego doświadczenia i precyzji od przeprowadzającego zabieg stomatologa.

Wskazania do powtórnego leczenia kanałowego

Najważniejszą z podstaw do przypuszczenia, że przeprowadzone wcześniej leczenie endodontyczne powinno zostać powtórzone, jest przewlekły ból wcześniej chorego i leczonego kanałowo zęba pacjenta. Należy wtedy wykonać zdjęcie rentgenowskie szczęki, na którym będą widoczne wszelkie nieprawidłowości. Dzięki temu, dentysta będzie mógł podjąć odpowiednie działania stomatologiczne.

Bezbolesne znieczulenie

Podczas ponownego wykonywania leczenia kanałowego, wszystkie naczynia i nerwy zęba powinny zostać wcześniej usunięte, dlatego znieczulenie w tym przypadku jest potrzebne. Niekiedy jednak, gdy część miazgi nie została usunięta lub kanał nie został dokładnie opracowany, może wystąpić ból. W takich przypadkach stosujemy niezawodny system The Wand, który wykonuje trzyminutowe i bezbolesne znieczulenie.

Leczenie pod mikroskopem

Aby powtórzenie leczenia kanałowego nie było konieczne, dentyści w gabinecie White Dental Clinic wykorzystują do przeprowadzenia zabiegu stomatologiczne lupy oraz specjalistyczne mikroskopy, które umożliwiają dokładne dotarcie do kanałów zębowych.

Galeria

Zobacz inne usługi

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay