Leczenie zachowawcze – Bemowo

Gdzie można skorzystać z leczenia zachowawczego na Bemowie? Oczywiście tego typu usługi świadczone są przez wyspecjalizowane gabinety stomatologiczne. W naszej placówce White Dental Clinic zatrudnieni są specjaliści, którzy wykonują wszelkie procedury związane ze stomatologią zachowawczą u dzieci oraz dorosłych.

Czym zajmuje się stomatologia zachowawcza? Do podstawowych działań w tej dziedzinie należą:

  • przeglądy jamy ustnej i zębów,
  • oczyszczanie zębów z płytki nazębnej i kamienia,
  • leczenie próchnicy,
  • odbudowa uszkodzonych zębów przy pomocy materiałów kompozytowych.

Dlaczego leczenie zachowawcze jest tak ważne?

W związku z tym, że leczenie zachowawcze opiera się na profilaktyce oraz leczeniu próchnicy, należy do jednej z najważniejszych dziedzin stomatologii. Nieleczone zmiany próchnicze powodują nieodwracalne zmiany w tkankach zęba – prowadząc nie tylko do jego zniszczenia, ale także stanowiąc zagrożenie dla zdrowia jamy ustnej. Zadbanie o prawidłową higienę jamy ustnej, systematyczne wizyty u stomatologa oraz bieżące usuwanie wszelkich zainfekowanych przez próchnicę tkanek to podstawowe czynności pozwalające cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez długie lata.

Na wizyty kontrolne u stomatologa specjalizującego się w leczeniu zachowawczym powinno się uczęszczać co najmniej raz na 12 miesięcy. Optymalnym rozwiązaniem są badania stomatologiczne 2 razy do roku.

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay