Leczenie zachowawcze – Żoliborz

Jeżeli chodzi o leczenie zachowawcze na Żoliborzu oraz okolicznych dzielnicach Warszawy, to sprowadza się ono do diagnozowania, leczenia oraz profilaktyki chorób zębów – w szczególności próchnicy. Próchnica to najczęstsza przyczyna utraty zębów. W wyniku działania bakterii próchniczych powstają toksyny, które wywołują stan zapalny szkliwa – niszcząc zęby.

Do najczęstszych przyczyn rozwoju próchnicy zaliczamy:

  • jedzenie obfitujące w cukry proste,
  • niewłaściwa higiena jamy ustnej – w szczególności zaniedbywanie szczotkowania i nitkowania,
  • rzadkie wizyty u dentysty w celu przeprowadzenia higienizacji zębów,
  • podatność na rozwój próchnicy.

Leczenie zachowawcze – rozpoczynamy od profilaktyki i edukacji Pacjentów

Głównym założeniem stomatologii zachowawczej jest nie tylko leczenie próchnicy, ale przede wszystkim jej profilaktyka. Dlatego też, jako specjaliści w dziedzinie stomatologii zachowawczej, skupiamy się na właściwej edukacji Pacjentów. Udzielamy porady dotyczące prawidłowej higieny jamy ustnej. Zalecamy, aby w miarę możliwości szczotkować zęby po każdym posiłku. Co więcej, niezwykle istotne jest również nitkowanie przestrzeni międzyzębowych oraz regularne stosowanie płynów do higieny jamy ustnej.

Oczywiście nie należy zapominać o doborze odpowiednich past i płynów do płukania jamy ustnej – ważne jest, aby były one dostosowane do aktualnego stanu uzębienia, stopnia wrażliwości dziąseł i rodzaju szkliwa. Specjalistyczne pasty do zębów mają na celu m.in. odbudowę i wzmocnienie szkliwa.

White Dental Clinic

ul. Żeromskiego 1, lok. U9, 01-887 Warszawa (Bielany)

 

recepcja@whiteclinic.pl

Przesłanie do nas e-maila lub kontakt telefoniczny oznacza Państwa zgodę na przetwarzanie przesłanych do nas Państwa danych osobowych w zakresie którego e-mail lub telefon dotyczy.
Klauzura informacyjna dla pacjenta       |       Polityka prywatności i plików cookies

Twój zdrowy uśmiech jest dla nas najważniejszy

Godziny otwarcia:
pn-pt. 9.00 - 20.00
sob. 9.00 - 15.00

Call Now Button Medipay